İletişim sektöründe 23 yıllık tecrübemle kaleme aldığım “Kim Tutar Seni, Hayat 40’ta Başlar” ilk kişisel kitabım olarak Mona Kitap’tan çıktı ve kadın okuyucuların yoğun ilgisi ile kısa sürede ikinci baskıya girdi.

Kırk yaşına bastıktan sonra, art arda öyle olaylar yaşadım ki kendimi yepyeni bir serüvenin içinde buldum. Kimine göre 40 kimine göre 50 yaşların bazı insanlar için yarattığı son durak etkisine inat kendim için yeni ve başka bir yol çizmeye karar verdim. İlk adım, şehir ve iş hayatı stresi nedeniyle kronikleşen yorgunluğumu “master detoks” yaparak attım. Sigarayı bıraktım, “deeksha terapisi” ile tepeden tırnağa enerji noktalarımı hissedip, Bali’de kawa banyosunda kocaman bir tencerenin içinde ağrı noktalarımı tedavi ettirdim. Afrika’da şaman ayinine katıldım ve dünyanın dört bir yanından sayısı yüze yakın kadınla “40 Yaş ve sonrası” hakkında konuştum.

Kimi zaman içinde bulunduğumuz toplumsal normlara kafa tutarak, kimi zaman kendimle dalga geçerek benliğimi ve varoluş maksadımı sorguladım, eğlenceli bir üslupla hayatı, yaşlanmayı, kadınlığı ele alarak okuyucuyu kendini keşfedeceği bir yolculuğa çıkarmaya çalıştım. Kim Tutar Seni- Hayat 40’ta Başlar zamansız bir kadın kitabı olarak hayat buldu.

 

 

 


 

 

Hip Atölye İletişim tarafından hayata geçirilen, ilk kitabım ‘Bir Hayat Mutluluk’, evlilik, çocuk, aile ve kariyer başlıkları altında mutluluk formüllerinin sunulduğu bir başucu kitabı olarak okuyucularla buluştu.

Koruncuk Vakfı yararına, English Home sponsorluğunda hazırlanan alanında başarılı ve sevilen 16 ünlü isimle yaptığım sohbetlerden ve 10 uzmanın görüşlerinden oluşan kitabın satışından elde edilen gelirin tamamı vakfa aktarıldı. Ayça Bingöl, Çağla Kubat, Funda Arar, Gülriz Sururi, Göksel, Hakan Meriçliler, Hülya Koçyiğit, İpek Açar, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nevra Serezli, Özge Özberk, Selçuk Yöntem, Şebnem Bozoklu, Tan Sağtürk ve Zeliha Berksoy’un hayatlarından kesitler, tecrübeleri ve en derin duygularıyla destek verdiği kitap mutluluk kılavuzu olması amacıyla hazırlandı.Ünlü isimlerin yanı sıra değerli görüşlerini paylaşan; Aret Vartanyan, Erkan Sarıyıldız, Feyza Bayraktar, Kemal İslamoğlu, Mehmet Sungur, Mert Çuhadaroğlu, Müge Çevik, Selda Soytürk, Sevil Yavuz, Şanal Günseli uzmanlık konularıyla hayata dair çözümlemelerde bulundular.

Birbirinden ünlü isimlerin en derin duyguları ve en özel anılarıyla herkesin hayatına dokunan, kendi mutluluk formüllerini yaratabileceği eşsiz bir kılavuz ortaya çıktı. Ailenin öneminden, yaşama ve mutluluğa dair her şeyin sorgulandığı kitapta, Hakan Meriçliler yeni ailesiyle birlikte, Şebnem Bozoklu da annesiyle birlikte poz verdi. Çağla Kubat eşiyle, İpek Açar kızıyla, Nasuh Mahruki ailesiyle, Nebil Özgentürk eşi ve çocuklarıyla, Zeliha Berksoy ve Özge Özberk oğluyla,Selçuk Yöntem ise kızıyla birlikte yer aldı. Hülya Koçyiğit, ‘Mutluluk, mutlu olmayı istemekle başlar’ diye konuyu özetlerken, Göksel, ‘Geçmişi ve yarını düşünmeden anda kalabildiğimiz zaman mutluyuz’ dedi. Tan Sağtürk de benzerbir görüşle ‘Mutluluk şu an’ diye ifade ederken, Funda Arar, mutluluğu hayatı dengelemek olarak tanımladı.